Thursday Feb 9
May
02/09
УКРАЇНСЬКА СВІТЛИЦЯ
Обновлено Friday, 2 July 2010 10:38
Автор admin
Saturday, 2 May 2009 09:57

Немного истории детсад «Флажок» посёлок Гвардейское
2003 год

ДУХОВНА СКАРБНИЦЯ – УКРАЇНСЬКА СВІТЛИЦЯ

Виховання в дошкільному закладі – тема невичерпна. В ньому я ще раз переконалася, відвідавши дитячий садок «Флажок», що у селищі Гвардійське.

УКРАЇНСЬКА СВІТЛИЦЯ

Як тільки переступила поріг, мій погляд зупинився на такому цікавому заклику: «Зупиніться, посміхніться, а тоді заходьте». Із задоволенням виконавши це приємне прохання, я піднялася на другий поверх, де побачила стенд з гаслом, яке, на мій погляд, є девізом роботи працівників цього дитячого садка «Флажок» – «Серце віддаємо дітям».
Згодом, познайомившись і поговоривши з методистом Тамарою Олексіївною Пічугіною, я зрозуміла, що ці слова цілком відповідають дійсності.
Відкриття дитячого садка відбулося в березні 1971 року. З першого дня існування «Флажка» керівником була і залишається по сьогоднішній день Тамара Іванівна Попова – відмінник народної освіти.
Наприкінці 2000 року з метою пропаганди української мови, народної творчості та декоративно-прикладного мистецтва в дошкільному закладі відкрилась «Українська світлиця». Ідея її створення належить методисту Т. О. Пічугіній, яка працює в цьому дитсадку вже 26 років.
І ось я в цій «світлиці». Ні, це не український куточок в дитячому садку, – переді мною був справжній «музей». І не дивно, адже експонати для неї приносили не тільки зацікавлені батьки, діти яких відвідують цей дитсадок, але й люди, які ніякого відношення до дошкільного і закладу на мають. Зі слів Тамари Олексіївни, дехто приносив речі, які залишилися і родині в спадщину від батьків, дідів і прадідів. А одній іконі довелось, навіть, перетнути кордон Білорусі перед тим, як потрапити в «музей». Були й такі випадки, коли люди через деякий час забирал и свій експонат назад, бо виявлялося, що розпрощатися з сімейною реліквією дуже боляче.
Тут, в «Українській світлиці», здається, що потрапив в українське село. Ось перед нами селянське подвір\’я. На даху хати – гніздо лелеки. За повір\’ям, ці птахи приносять щастя і спокій родині. Біля хати мішки з зерном, колодязь, коромисло та інші предмети українського побуту, а в кімнаті – розписний керамічний посуд, статуетки, зроблені вихованцями дитячого садка, рушники з вишитими українськими узорами. Звісно ж, в світлиці представлені і національні костюми, розшиті вручну.

Тут можна побачити, яким посудом користувалися закладі селища Гвардійського, втілена в життя, гідна не лише схвалення, а й наслідування.

Ірина ГРИЩЕНКО,
учениця 11-го класу ЗОШ № 14 м. Сімферополя. 14 листопада 2003 г. КСНаписать ответ

Вы должны войти в систему чтобы оставить комментарий.